U Masaryčky se posunuly detektory
NÁVŠTĚVNOST


U Masaryčky se posunuly detektory


21.04.2006 - Vypadá to, že signalizace Havlíčkova - Hybernská by se mohla opravdu zlepšit. Nejen že bylo zadáno vypracování nového dopravního řešení signalizace, ale zároveň už byly přemístěny trolejové kontakty na Senovážném náměstí. Tramvaje se budou přihlašovat s dostatečným předstihem.

Na SSZ 1.052 Havlíčkova - Hybernská upozorňovaly stránky Preference pražských tramvají již ve dvou velkých článcích. V nich zmiňovaly také nevhodnou polohu trolejových kontaktů na Senovážném náměstí, kterými se k signalizaci přihlašují tramvaje ve směru z centra.

A právě ty už byly posunuty. Byl zrušen tramvajový detektor na spojení trolejí na konci kolejového trojúhelníku Senovážné náměstí a místo něj byly zřízeny dva detektory již na rozpojení trolejí v kolejovém trojúhelníku tak, jak naznačovaly tyto stránky. Kabely od detektorů byly svedeny do původní detektorové skříňky na původním sloupku.

Tato úprava přinese zásadní změnu pro možnosti preference tramvají na této křižovatce. Místo starého předstihu přihlášení tramvaje 13 sekund se nové minimální hodnoty pohybují kolem 25 sekund. To znamená, že signalizace včas ví o blížící se tramvaji.

KAŽDÁ PRVNÍ TRAMVAJ BEZ ZASTAVENÍ?

V tomto konkrétním případě to znamená, že při vytvoření správného software křižovatky bude možné zajistit každé první tramvaji ve směru z centra zcela plynulý průjezd křižovatkou. Úpravou se zlepšují možnosti nejen pro preferenci tramvají, ale i pro ostatní účastníky provozu.

Jedna drobnost by se však dala vytknout. K posunu kontaktu došlo ještě před spuštěním nové řídící logiky a vzhledem k tomu, že původní logika počítá také s původní polohou detektorů, preference ve směru z centra nyní přestala zcela fungovat. Signalizace však reagovala průměrně jen na 13% tramvají a vzhledem k této nízké účinnosti preference v původním řešení by předčasnou změnu uživatelé neměli vůbec pocítit. Snad se brzy dočkají i nového řešení.

21.04.2006 - Úpravy SSZ Havlíčkova - Hybernská


[Akt. známka: 1,50 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5

Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web je postaven na redakčním systému phpRS - © Pražské tramvaje 2004-2021